ostatnie lata w Krakowie nastawione na modernizacje i rozwój

Wśród licznych województw w kraju, Kraków wybija się zarówno w temacie kultury i akademickim, ale też na licznych odmiennych polach. Zaczyna być obszarem otwartym do mieszkania. Przekształcenia, jakie dokonały się w mieście w niedawnych latach sprawiają, że Kraków rzeczywiście pnie się w górę.
Pomocne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co pozytywnego stworzono w ciągu niedawnego czasu? Wielość zmian i nowości inwestycyjnych jest ogromna. Mocno pomogły w tej materii finane Unii Europejskiej, z których Kraków często czerpie. Szybkie akcje w zakresie zdobywania dofinansowania sprawiły, że gmina uzupełniła się o następne węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, oraz ciekawe obiekty konferencyjno – sportowe.
Szerokie zmiany są niewidoczne dla standardowego obywatela. Nie oznacza to natomiast, że nie istnieją. Zwykle nie interesują nas nie związane z nami historie. Typowemu obywatelowi miasta wydaje się, że w regionie zbyt mało się wykonuje. Podczas gdy miasto rozrasta się z każdym rokiem. Innowacje w zakresie zarządzania śmieciami, tworzeniu i unowocześnianiu sieci wodociągowej, budowa ekranów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, jakie umożliwiają nam bezpieczniej i bardziej komfortowo żyć. Kraków rozwija się też w zakresie opcji kulturalnych. Moc miasta idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy rewitalizacja Huty. takie inwestycje zachęcają przyjezdnych do odwiedzin.
Podejmowane za pomocą zarządu miasta plany nie tyczą się jedynie samego centrum miasta, ale też są połączone z pełnym regionem. W związku z tym zamiast użalać się tylko zauważyć zmiany w jakie obrósł Kraków.
Kolejne lata – jeśli będzie możliwość utrzymania tempa innowacji – umożliwią Krakowowi zostać zachwycającą metropolia.
Jacek Majchrowski prezydent